Jak ubrać się na trening na szarfie?

Kategoria: Porady

 

 Wpis dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z akrobatyką powietrzną na szarfie.Jaki wybrać strój sportowy na trening, żeby było: wygodnie, bezpiecznie a i kobieco przy okazji?

Jedno jest pewne: podczas treningów na chuście wertykalnej zdecydowanie odpadają przydługie, luźniejsze ubrania, które podczas akrobacji mogłyby wkręcić lub wplątać się w szarfę.

Zacznijmy od nóg i stóp. Przylegające, niekrępujące ruchów bawełniane legginsy sprawdzą się idealnie. Obecnie na rynku mamy spory wybór legginsów, proponuję więc wybrać te pozbawione zamków, naszywek czy nadruków, które mogłyby uwierać przy mocniejszym owinięciu się szarfy wokół nóg.Super sprawdzają się też te z wbudowaną grubszą gumką w pasie, która naciągnięta ponad talerze biodrowe dodatkowo chroni brzuch w trakcie wykonywania gwałtowniejszych spadków.

Dodatkowo na trening warto zabrać ze sobą grube skarpetki lub getry ocieplacze. Są idealne w trakcie rozgrzewki i rozciągania.Polecam je też osobą, które zimą trenują w słabo ogrzewanych salach. Na pewno zmniejszą ryzyko kontuzji wywołanej przez słabo rozgrzane stopy.

Jeśli chodzi o górną część naszej sportowej garderoby, zdecydowanie polecam body. Są one niezwykle praktyczne w akrobatyce powietrznej z uwagi na figury odwrócone. W przypadku klasycznych, mało dopasowanych t-shirtów i koszulek zdarza się często, że kiedy wisimy głową w dół opadają, odsłaniając ciało i narażają nas na dyskomfort i obtarcia.Najlepsze body na szarfę to takie, które zasłania zupełnie plecy, z krótkim lub długim rękawem, które chroni ramiona i pachy przed obtarciami.