Gdzie kupić szarfę?

Kategoria: Porady

Temat, który zapewne nurtuje wszystkich tych, którzy marzą o własnej szarfie.Temat znany mi bardzo dobrze, ponieważ jakiś czas temu, sama stanęłam przed dylematem zakupu własnej szarfy.

Tak naprawdę oferta zakupu chusty wertykalnych w Polsce jest bardzo ograniczona. Szarfy nie kupimy na pewno na allegro ani w żadnym stacjonarnym sklepie. Jedynym miejscem, w którym w chwili obecnej dostać chustę jest sklep online Kuglarstwo.pl. W swojej ofercie  posiada 12 metrowy materiał na szarfę o szerokości 1,6 m. Dodatkowo producent podaje informacje, że jest w stanie na specjalne zamówienie przygotować szarfy o mniejszej lub większej długości. Sklep posiada w ofercie osiem kolorów szarf. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

zestaw-chusta-wertykalna_1268
oferta sklepu kuglarstwo.pl

Dla klientów zostały przygotowane dwa zestawy:

  • chusta wertykalna, karabinek oraz ósemka alpinistyczna – koszt 375zł
  • chusta wertykalna, karabinek oraz ósemka alpinistyczna, krętlik – koszt 570 zł

Szarfę z kuglarstwo.pl posiadam od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolona. Mimo częstych i intensywnych treningów nie zauważyłam, żeby z materiałem działo się coś niepokojącego. Materiał rozciągnął się w prawdzie podczas prania, ale na to nie mamy już wpływu.

Poza wyżej opisanym sklepem, mam również bardzo dobre doświadczenia  z niemiecką hurtownią materiału Gebrüder-Berger.de położoną w samym sercu Berlina. Materiał na szarfę sprzedawany jest tam na metry. Metr szerokiego na 1,5 m feinjersey kosztuje 5,73 Euro. Dodatkowo trzeba doliczyć koszt przesyłki – ok 20 Euro.

Czas oczekiwania to około tydzień. W ofercie hurtownia posiada jedenaście kolorów bardzo podobnych do tych, które oferuje polski sprzedawca.

bez-tytulu
Oferta sklepu Gebrüder-Berger.de

 

Chusty werykalne oferuje wielu zagranicznych sprzedawców na ebay a także sklepów online. Do najbardziej popularnych należą:

W ofercie posiadają one również inne rekwizyty wykorzystywane w akrobatyce powietrznej.

Koszt 12 metrowej szarfy w zagranicznych sklepach to około 120$ plus koszt przesyłki. Plusem jest, że zagraniczni sprzedawcy posiadają zdecydowanie większy wybór kolorów oraz dwa rodzaje rozciągliwości materiału: słabo lub  średnio elastyczny.

Czas oczekiwania to od 2 do 3 tygodni.